Siennieński Portal Internetowy - sienno.com.pl
strona nieoficjalna

sienno.com.pl
Siennieński Portal Internetowy - Sienno.com.pl

Ładowanie...

Jeśli zamiast grafiki widzisz ten tekst to oznacza to że Twoja przeglądarka internetowa zablokowła skrypty na tej stronie.
Sprawdź ustawienia dotyczące JavaScript, natomiast w Internet Explorerze zezwól na uruchamianie skrytpów.
Aktualności

Echo Dnia: Kuszące wiatraki dla Gminy Sienno
Echo Dnia: Kuszące wiatraki dla Gminy Sienno

11.12.2012 - 13:44  | Mathis |  komentarze: 20

Spółka Contino Epsilon jest gotowa przekazać duże pieniądze w zamian za zgodę na postawienie farmy wiatrowej w gminie - informuje "Echo Dnia".

Jak informował Robert Trzaskowski, dyrektor działu projektów Contino Wind Group, farma miałaby stanąć na terenie gminy Sienno do końca 2014 roku. Liczyłaby maksymalnie 11 turbin o wysokości 120 metrów i rozpiętości 100 metrów. Turbiny znajdowałyby się na działkach o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych każda, w odległości minimum 750 metrów od zabudowań.

Zachętą dla gminy za wyrażenie zgody ma być darowizna na jej rzecz w kwocie 650 tysięcy złotych pod warunkiem, że do końca 2014 roku spółka otrzyma prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę. Jeśli nastąpi to rok później, wówczas gmina dostanie już tylko 450 tysięcy złotych.

Korzyścią dla samorządu miałby być także podatek od nieruchomości szacowany na około 1 miliona złotych, a dla właściciele działek – 25 tysięcy złotych rocznie za dzierżawę ziemi.

Pomimo tych propozycji finansowych, atmosfera na sesji Rady Gminy była gorąca, część osób krytycznie odnosiłą się do projeku i radni ostatecznie nie podjęli żadnej decyzji.

- Do sprawy wrócimy na sesji w marcu 2012 roku. Chcemy, by do tego czasu spółka zmieniła swoje plany w ten sposób by zwiększona została odległość turbin od zabudowań do 800 m. - powiedział w rozmowie z red. Echa Dnia Wójt Stanisław Pora.

więcej informacji w Echu Dnia

źródło: Echo Dnia   

Komentarze

Komentarze obecnie niedostępne!

Polecamy
Foto-Mathis.pl

© 2oo5-2o13 sienno.com.pl
kopiowanie materiałów ze strony bez zgody redakcji zabronionie!